Utrip misijona v sliki in besedi: ponedeljek, 01. 04. 2019

Tretji dan misijona je bil večinoma namenjen bolnim in starejšim članom iz različnih župnij.

Na Cerkljanskem so tako misijonarji obiskali bolnike na domovih na Bukovem, v Novakih in v Cerknem, enako sta storila tudi misijonarja v Idriji. Bolniki so imeli možnost za prejem zakramenta svete spovedi, obhajila in bolniškega maziljenja.

V Idriji je sledil obisk psihiatrične bolnišnice, kjer je v tamkajšnji kapeli potekala sveta maša in spoved.

V popoldanskem času je bilo v Idriji srečanje za starejše občane. Po posameznih krajih so popoldan in zvečer potekale svete maše z nagovori in obenem priložnostjo za zakrament svete spovedi.

V večernem času so se v Cerknem posebej dobili moški in ženske. Ženske so imele svoj prostor v prostorih župnišča, moški pa so se »po moško« dobili v gostilni. Vina v svetopisemskem pomenu besede jim ni zmanjkalo.

Čeprav je bil prvi april, so ljudje verjeli v napovednik in prišli pogledat, kaj se je dogajalo po idrijsko-cerkljanski dekaniji:

V medijih:

• 1. 4. 2019: Primorske novice – Klic ljudem k ljubezni in razumevanju; novinarka: Saša Dragoš | preberi